Kategoriler
Ekonomi

Motorine de indirim geldi!

Döviz kurunun yükselmesine karşı akaryakıta indirimler sürüyor. Dün benzin fiyatlarında indirime giden Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), bugün de motorinde pompa satış fiyatında 11 kuruş indirim yapıldığını duyurdu.

EPGİS’ten yapılan açıklamada, “24/09/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; motorinde 11 KRŞ/LT pompa satış fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir” denildi.

EPGİS’in yaptığı açıkalama göre, Ankara’da ortalama 6,07 liradan satılan motorinin litre fiyatı 5,96 lira olacak. İstanbul’da 6,02 liradan 5,91 liraya inecek olan motorin fiyatı, İzmir’de de 6,10 liradan 5,99 liraya inecek.

DÜN BENZİN FİYATI İNMİŞTİ

EPGİS, dün de benzinde 19 kuruşluk bir indirime gitmişti. Ankara’da ortalama 6,93 liradan satılan benzinin litre fiyatı ise 6,74 lira, İstanbul’da 6,88 liradan 6,69 liraya, İzmir’de 6,95 liradan 6,76 liraya inmişti.

Kategoriler
Ekonomi

Motorine yeni bir indirim daha geliyor!

Araç sahiplerini sevindirecek haber verildi. Sektör yetkilileri motorinin fiyatına yeni bir indirim daha geleceğini bildirdiler. Peki, yeni indirim ne kadar olarak uygulanacak?

Bu geceden itibaren uygulanacak?

Dün 21 kuruşluk indirim uygulanan motorine yeni bir indirim daha geliyor. Sektör yetkililerinden alınan bilgilere göre, motorine 17 kuruş daha indirim gelecek. Bu geceden itibaren uygulanması planlanan indirimin pompa fiyatlarına da yansıması bekleniyor. İstanbul’da motorin litre fiyatları şuan da 5,90 TL’den işlem görüyor.