Kategoriler
Ekonomi

Motorine de indirim geldi!

Döviz kurunun yükselmesine karşı akaryakıta indirimler sürüyor. Dün benzin fiyatlarında indirime giden Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), bugün de motorinde pompa satış fiyatında 11 kuruş indirim yapıldığını duyurdu.

EPGİS’ten yapılan açıklamada, “24/09/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; motorinde 11 KRŞ/LT pompa satış fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir” denildi.

EPGİS’in yaptığı açıkalama göre, Ankara’da ortalama 6,07 liradan satılan motorinin litre fiyatı 5,96 lira olacak. İstanbul’da 6,02 liradan 5,91 liraya inecek olan motorin fiyatı, İzmir’de de 6,10 liradan 5,99 liraya inecek.

DÜN BENZİN FİYATI İNMİŞTİ

EPGİS, dün de benzinde 19 kuruşluk bir indirime gitmişti. Ankara’da ortalama 6,93 liradan satılan benzinin litre fiyatı ise 6,74 lira, İstanbul’da 6,88 liradan 6,69 liraya, İzmir’de 6,95 liradan 6,76 liraya inmişti.

Kategoriler
Ekonomi

Benzin indirimi yolda! Benzin ne kadar olacak?

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü benzin fiyatlarını da etkiliyor. Vaka sayısındaki artış nedeni ile petrol fiyatlarında yeniden indirim uygulanacağı öğrenildi. Petrol üretici ülkelerin salgın kaygısı nedeniyle petrol fiyatlarında yüzde 4’e yakın düşüşler meydana geldi. Bu nedenle Türkiye’de benzin fiyatlarına indirim beklendiği öğrenildi.

Ne kadar indirim uygulanacak?

Sektör yetkililerinden yapılan son açıklamalara göre benzin indirimi bu gece yarısından sonra başlayabilir. Yapılan açıklamalara göre benzine uygulanan indirim miktarı 19 kuruş olacak.

Kategoriler
Ekonomi

Son dakika! 19 Eylül 2020 benzin ve motorin zammı!

Sektör kaynaklarından alınan bilgiye göre bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 28 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 25 kuruş zam gelmesi bekleniyor.

Söz konusuz zamda petrol fiyatlarında yaşanan yükselişin etkili olduğu belirtiliyor. Brent petrol yüzde 0.80 artışla 44.12 dolar, Batı Teksas yüzde 0.63 artışla 41.78 dolar seviyesinde bulunuyor.

Üç gün önce ise, benzinde 11 kuruş indirim yapılmıştı.

GÜNCEL FİYATLAR

Benzinin litresi şu an İstanbul’da 6.60 TL’den, Ankara ve İzmir’de ise ortalama 6.67 TL’den satılıyor. Motorinin litresi ise İstanbul’da 5.74 TL’den, Ankara ve İzmir’de ortalama 5.81 TL’den satılıyor.

 

 

 

Kategoriler
Spor

Futbolcuların maaşlarını indiren Galatasaray 83 milyon TL tasarruf yaptı!

Galatasay’ın maaş indirimleri devam ediyor. Türkiye Futbol Federasyonu Galatasaray’a yeni sezonda %15 sapma ile birlikte 493.3 milyon TL harcama limiti koymuştu. Kendisinden ayrılan 7 oyuncu yerine 7 transfer yapan takın maaş indirimleri ile 83 milyon TL kar elde etmiş oldu.

Bütçenin 40 milyona indirilmesi hedefleniyor

Sarı kırmızılı takım sözleşmesini yenilediği Donk’un ücretini ise 1.9 milyon Euro’da 515 bin Euro’ya düşürdü. Ayrıca Falcao’nun 1.9 milyon euroluk bonuslarından da vazgeçildi. Galatasaray Belhanda ve Babel’i de satarak bütçesini 40 milyon seviyesine indirmeyi planlıyor.

Kategoriler
Ekonomi

Motorine yeni bir indirim daha geliyor!

Araç sahiplerini sevindirecek haber verildi. Sektör yetkilileri motorinin fiyatına yeni bir indirim daha geleceğini bildirdiler. Peki, yeni indirim ne kadar olarak uygulanacak?

Bu geceden itibaren uygulanacak?

Dün 21 kuruşluk indirim uygulanan motorine yeni bir indirim daha geliyor. Sektör yetkililerinden alınan bilgilere göre, motorine 17 kuruş daha indirim gelecek. Bu geceden itibaren uygulanması planlanan indirimin pompa fiyatlarına da yansıması bekleniyor. İstanbul’da motorin litre fiyatları şuan da 5,90 TL’den işlem görüyor.