Kategoriler
Sağlık

İki sağlık çalışanımızı daha Covid nedeniyle kaybettik!

Sağlık çalışanlarımızı koronavirüse (Covid-19) kurban vermeye devam ediyoruz. Türk Tabipleri Birliği (TTB) iki sağlık çalışanının daha hayatını kaybettiğini duyurdu. Twitter’dan bir açıklama yapan TTB, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi çalışanı Şehri Kayhan’ın ve Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi çalışanı Esra Alakuş’un Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiklerini bildirdi.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARINI COVİD’DEN VE ŞİDDETTEN KORUYUN”

TTB Türkiye’nin kara COVID tablosu başlıkla da sağlık çalışanlarının koronavirüs tablosunu açıkladı. TTB’nin açıklamada; “Salgında altıncı ayı geride bırakırken COVID nedeniyle hayatını kaybeden hekim sayısı 43 toplam sağlık çalışanı sayısı 100 oldu. Yılmadan, bıkmadan çalışan ve tükenen sağlık çalışanlarını COVID’den ve şiddetten koruyun!” ifadelerini kullandı.

TBB’NİN PAYLAŞTIĞI TABLO:

Kategoriler
Gündem

Koronavirüs sağlık çalışanlarımızın canını almaya devam ediyor!

Koronavirüs’e karşı ön cephede savaşan sağlık çalışanlarımız koronavirüs nedeniyle yaşamlarını kaybetmeye devam ediyor. Elazığ’da görev yapan doktor Necdet Oğuzer ve Diyarbakır’da hizmet veren eczacı Emine Akyıldız Koronavirüs edeniyle hayatlarını kaybettiler.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve Türk Eczacıları Birliği (TEB), iki meslektaşlarının koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini duyurdu. TTB sosyal medya hesabı üzerinden “Elazığ’da göz hastalıkları uzmanı olarak çalışan meslektaşımız Dr. Necdet OĞUZER’i COVID-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı dileriz. Ölüyoruz, duyun sesimizi” paylaşımını yaptı.

TEB ise Diyarbakır’da hizmet veren Merih Eczanesi sahibi Ecz. Emine Akyıldız’ı COVID-19 mücadelesinde kaybettiğini duyurarak, “Ailesinin ve sağlık camiasının başı sağ olsun” dedi.